7 دیدگاه اشتباه درباره کلاس رباتیک

شاید شما هم تصمیم به ثبت نام فرزندتان در کلاس رباتیک دارید ولی به یکی از دلایل اشتباهی که در زیر آمده فعلا دست نگه داشته‌اید در این مقاله قراره است به 7 دیدگاه اشتباه  که ممکنه هر کسی قبل از تصمیم گیری برای شرکت در کلاس رباتیک در ذهنش داشته باشد پاسخ دهیم.

1. یادگیری رباتیک سخت است؟

دنیای رباتیک بسیار پیچیده است ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد اگر مشتاق به یادگیری چیزهای ناشناخته و پیچیده هستید یادگیری رباتیک حتی اگر بزرگسال هستید می تواند برای شما آسان باشد. همه چیز مربوط به نوآوری است سن در این مورد مهم نیست. اگر در سنین بزرگسالی هستید حتی می توانید رباتیک را به عنوان یک کار تفریحی یاد بگیرید. در زمان حال یادگیری رباتیک آسان شده در شرایطی که ربات‌ها به راحتی در دسترس هستند و می توانید با کار با آنها و با استفاده از آموزش‌های گام به گام موجود رباتیک را یاد بگیرید. در هر سنی که باشید، گزینه های یادگیری برای تسلط بر رباتیک امروزه بسیار زیاد است.

2. برای شرکت در کلاس رباتیک نیاز به پیش زمینه قبلی است؟

در بیشتر موارد این سوال پرسیده می‌شود که فرزند من هیچ پیش زمینه‌ای در رابطه با رباتیک ندارد آیا می تواند در کلاس شرکت کند؟! اگر فرزند شما بیشتر از 8 سال سن دارد نیاز به هیچ پیش زمینه دیگری ندارد چون در کلاس رباتیک آموزش‌­ها از ساده‌ترین موضوعات مثل بستن پیچ و مهره شروع می شود. اگر فرزند شما کمتر از 8 سال است جای هیچ نگرانی نیست می‌تواند در دوره­های کودک‌خلاق که مربوط به گروه سنی 5 تا 8 سال است شرکت کند تا در آینده با آمادگی بیشتری در دوره‌های رباتیک شرکت کند.

3. کلاس رباتیک فقط مخصوص پسرهاست و برای دختران مناسب نیست!

متاسفانه بعضی­ ها تصور می‌کنند که کلاس رباتیک فقط برای پسر­هاست و دخترها نمی‌توانند در کلاس رباتیک موفق باشند، این نظر کاملا اشتباه است، برای شرکت در کلاس رباتیک فرقی بین دختر و پسر وجود ندارد هر دو می‌توانند در این کلاس شرکت کنند تجربه چندین ساله ما در آموزش نشان داده دختران به دلیل دقت بیشتری که در کلاس دارند شاگردان بهتری هستند. 😊

4. در کلاس رباتیک بچه‌ها باید یه عالمه مطالب تئوری حفظ کنند؟

یک خبر خوب در کلاس رباتیک اصلا نیاز به حفظ کردن هیچ مطلبی نیست!  تمام مطالب کلاس با تمرین و ساخت سازه ­های متنوع به صورت عملی آموزش داده می‌شوند، ساخت سازه و تمرین عملی باعث می شود که بچه‌ها مباحث آموزشی که در کلاس رباتیک یادمی‌گیرند بهتر در ذهنشان بماند.

5. هدف از کلاس رباتیک فقط سرگرمی است، آیا کلاس رباتیک به درس بچه‌ها لطمه نمی‌زند؟

رباتیک تنها یک سرگرمی نیست✋. جالب است بدانید با گسترش ربات­‌ها در زندگی مردم در آینده­ای نزدیک مهندسی رباتیک جزو پر طرفدارترین شغل‌ها خواهد بود. شرکت در کلاس‌های رباتیک نه تنها به درس بچه­ ها لطمه نمی زند بلکه علاقه بچه­‌ها را برای یادگیری درس‌های مدرسه بیشتر می کند چون مطالبی که در کلاس رباتیک گفته می شود همان مطالبی است که در کلاس علوم و فیزیک به بچه­ ها آموزش داده می شود با این تفاوت که این بار بچه‌ها مطالب را با ساخت سازه و به صورت عملی یادمی‌گیرند.

6. زمان زیادی طول میکشد تا بچه ها بتوانند یک ربات بسازند؟

این تصور وجود دارد که نیاز است مدت زمان زیادی بگذرد تا بچه بتوانند یک ربات بسازند که این تصور کاملا اشتباه است در واقع بچه­‌ها از همان جلسه اول کلاس شروع به ساختن ربات می‌کنند و در هر جلسه از کلاس یک ربات می‌سازند. ربات­‌هایی که می‌سازند از ربات­‌های ساده شروع می‌شوند تا ربات­‌هایی که قابل برنامه‌نویسی ادامه پیدا می‌کنند.

7. در دانشگاه رشته ای برای ادامه دادن رباتیک وجود ندارد؟

در زیر نام تعدادی از رشته‌ای که زیر شاخه رباتیک است آمده:
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی الکترونیک
  • مهندسی الکترو مکانیک
  • مهندسی مکاترنیـک
  • مهندسی نرم افزار
  • هوش مصنوعی
  • مهندسی برق
 

مقالات مرتبط

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ | آموزش بازاریابی دیجیتال

اصطلاح بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی و نیز مدیریت تبلیغات مورد اشاره قرار می‌گیرد. اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات طی…

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟